Emir Lagumdžija održat će predavanje o ženama srednjovjekovne Bosne

U sklopu građanske akcije solidarnosti „Ja sam Muzej“ 11. augusta će dežurati i članovi Udruženje građana Bosona. Pored dežure, direktor Udruženje Emir Lagumdžija održat će i predavanje na temu  „Žene srednjovjekovne Bosne“.

Predavanjem će se ukazati na značaj Zemaljskog muzeja BiH koji, pored naučno-obrazovne institucije, predstavlja i riznicu materijalno-historijskih izvora od kojih su neki korišteni i u nastajanju izdanja „Žene srednjovjekovne Bosne“
U samom izlaganju, na jednostavan i popularan način, proći će se kroz biografije nekoliko žena koje su na različite načine obilježile i ponijele slavu srednjovjekovne bosanske države na starom kontinentu.

UG Bosona svoju dežuru protokolarno preuzima u 16 sati,  a predavanje će početi u 17 sati u prostoru Botaničke bašte Muzeja.

Ukoliko želite prisustvovati predavanju, molimo Vas da najavite svoj dolazak na e-mail adresu [email protected] , jer je broj mjesta ograničen zbog kapaciteta Botaničke bašte. Hvala na razumijevanju!