Dežure 9. septembra u sklopu akcije #jasammuzej

U srijedu, 9. septembra, u sklopu građanske akcije solidarnosti "Ja sam Muzej", dežurat će Juan Bosco Giménez Soriano, ambasador Kraljevine Španije u BiH i Ruggero Corrias, ambasador Republike Italije u BiH.

Također će dežurati kolektiv BH Telecoma, kolektiv GSS-a, kolektiv Pro Credit Banke, kolektiv Muzeja Kaknja, kolektiv Centra za postkonfliktna istraživanja Sarajevo, četvrti i treći razred O.Š. "Vladislav Skarić" Sarajevo s učiteljicama Aidom Abdulović i Nedžmijom Omeragić,  učenici škole "Blooming Child" Sarajevo s učiteljicom Claire Dupont, Sanda Hasagić, Vedrana Đekić, Muamer Đuzo, Esad Delibašić, Damir Kukić, Gabrijela Ključe, Dario Bevanda, Bojana Vidosavljević, Asja Krsmanović, Namik Hadžialić, Melisa Durak Buljubašić, Damir Hadžić.

U 18:00 sati će dežurati Eve Ensler, američka spisateljica i mirovna aktivistkinja zajedno sa Radom Borić, feministkinjom i aktivistkinjom te izvršnom direktoricom Centra za ženske studije Zagreb, nakon čega će u prostorijama Zemaljskog muzeja u 19:00 sati održati razgvovor sa svim zainteresiranim posjetiteljima.

Više informacija o dežurama pronađite na jasam.zemaljskimuzej.ba/dezuram-za-muzej.